Category: Ostatní

Postupující na MČR 2021, kategorie billiard hockey (šprtec)

Dlouhá, covidová sezóna Českého poháru 2020/2021 je téměř za námi. Respektive turnajem v Kadolci skončila její základní část. Nyní nás čeká Mistrovství ČR, které v této sezóně pořádá Most.

Toto jsou naši postupující hráči:

Turnaj ČP 12 v Kadolci – šprtec (20. listopadu 2021)

Poslední turnaj Českého poháru 2020/2021 se odehrál 20.listopadu v Kadolci. Na Vysočinu nakonec dorazilo 46 hráčů z různých koutů republiky. Až do posledního kola se bojovalo o vstupenky na Mistrovství ČR a o postupujících na finálový turnaj Masters se rozhodovalo dokonce až v poslední třetině. Turnaj nakonec vyhrál Jaromír Foltýn jun. z Prahy a na stupních vítězů ho doplnili hráči Břeclavi Simon Kaňa (druhý místo) a Vojtěch Brauner (třetí místo).

Český pohár družstev vyhráli Gunners Břeclav a budou reprezentovat ČR na WTHA cupu. Jediným týmem, který dokázal bodovat na všech turnajích byli modřičtí Dragons.

Tým BHL Žďár nad Sázavou reprezentovali Vojta (New Jersey Devils), Adam (Edmonton Oilers), Tomáš (Tampa Bay Lightning), Jára (Dallas Stars) a Martin (San Jose Sharks).

Turnaj ČP 12 – HROCH OPEN AIR – Škrdlovice – šprtec (11. července 2021)

V neděli 11. července přivítala obec Škrdlovice hráče stolního hokeje, lidově nazývaného šprtec. Uskutečnil se zde totiž turnaj Hroch open air, zařazený do Českého poháru 2020/2021, kategorie ČP 12.

Ve Škrdlovicích se sice aktuálně nehraje žádná pravidelná soutěž stolního hokeje, ale stolní hokejisté historicky spolupracovali s Hotelem U Hrocha již několikrát při pořádání různých akcí nejen sportovního, ale také volnočasového charakteru. A tak byl v dnešní době, kdy se každá akce rodí s ohledem na Covid-19 jen s obtížemi, jasnou volbou, neboť jeho letní část je vybavena tak, aby umožnila uspořádat turnaj stolního hokeje bez spousty omezení.

Mladší i starší hráči týmu BHL Žďár nad Sázavou se od roku 2003 podílejí na organizaci soutěží ve sportu, jehož oficiální název je billiard hockey. Hraje se plastovými hokejkami, kterými se cvrnká do dřevěných koleček z dámy. Na tato kolečka si jednotliví hráči lepí dresy svých oblíbených týmů. Vše se odehrává na dřevěných stolech s brankami, které napodobují klasickou ledovou plochu.

Open air turnaj v kategorii ČP 12 však byl z pořadatelského hlediska pro stolní hokejisty ze Žďáru nad Sázavou premiérou. Ačkoliv byli někteří hostující hráči z jiných turnajů zvyklí spíše na komfortnější podmínky, všichni účastníci se vyjadřovali spíše v kladném smyslu, neboť po opravdu dlouhé pauze se na turnaji mohli sejít hráči z celé České republiky.

„Také na tomto turnaji jsme se samozřejmě snažili zajistit maximální možnou bezpečnost, co se zdraví účastníků týká, ale protože se jednalo o sportovní akci pod širým nebem, nebylo třeba hrát s rouškami“, uvedl za pořadatele Vítámvás.

Turnaje se celkem zúčastnilo 41 hráčů, kteří se do Škrdlovic sjeli například z Mostu, Brna, ale především z Vysočiny. Turnaj se odehrál na šest soutěžních kol, během kterých se odehrálo celkem 119 zápasů. Nejlepším hráčem se stal Michal Justra (z týmu BHC StarColor Most). Na druhém místě jej následoval Martin Vrána (Orel Bohunice) a na třetím Jiří Nakládal (BHC Dragons Modřice).

Vyhlašováni však byli také hráči v dalších kategoriích. Nejlepší ženou byla Simona Plevová (BHL Žďár nad Sázavou); nejlepším juniorem Jan Matuščín (BHC StarColor Most), nejlepším starším žákem Jan Šerák (SHK Kadolec), nejlepším mladším žákem Dalibor Sem (BHC StarColor Most). Nejvíc branek (32) vstřelil Michal Justra a nejlepší defensivu předvedl Adam Šustr (2 obdržené góly).

Stolní hokejisté Žďár ocenili tři nejlepší družstva. Těmi byli: 1. BHC StarColor Most, 2. BHC Dragons Modřice, 3. BHL Žďár nad Sázavou. Český pohár vede Patrik Juchelka (SHL Brno).

Express 12 K BHL – Český pohár 2021 – Nové Dvory

V sobotu 19. 6. 2021 se v Nových Dvorech uskutečnil další ze série turnajů kategorie Expres. Tentokrát za účasti 12 hráčů. Poprvé v této sezóně se hrálo v hasičské klubovně. Zvolen byl systém každý s každým, a tak došlo na mnoho velmi vyrovnaných soubojů. Tentokrát nechyběli ani hráči z Hamrů nad Sázavou, a dorazil také náš host z Třebíče. Po odehrání 53 utkání se z celkového vítězství radoval Jaromír Nedvěd, který ve všech svých utkáních zvítězil. V kategorii hráčů do 15 let zvítězil Lukáš Píbil.